skip to Main Content

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi, 1918 yılından beri Krasnodar şehrinde eğitim sunan yenilikçi bir üniversitedir. 8 fakülte ve 5 enstitüye sahip olan üniversite, yaklaşık olarak 25.000 öğrenciye eğitim sunar. Yenilikçi bir eğitim sistemini benimseyen üniversite, ülke dışından gelen pek çok öğrenciye çeşitli bölümlerde eğitimler vermektedir. İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlerde eğitim veren üniversite; birçok öğrenci tarafından rağbet görmeye devam ediyor.

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesinde Eğitim

Teknolojik bir eğitim sunmakta olan Kuban Devlet Üniversitesinin eğitim olanakları oldukça fazladır. 45 bilimsel, araştırma, uygulama ve tasarım birimine sahip olan üniversite; 1400’den fazla eğitim ve öğretmen personeline sahiptir. Teknolojik ve yenilikçi bir eğitim sistemine sahip olan üniversite, yerli ve yabancı bilim insanlarına sahiptir. Ayrıca Avrupa standartlarına uygun bir eğitim vermesi nedeniyle üniversite, Avrupa Kalite Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesindeki Bölümler

Özellikle Türkiye’den pek çok öğrenci, Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi bölümlerini tercih eder. Üniversitenin kapsamında yer alan bölümler oldukça fazladır. Bu bölümleri ve eğitim süresini genel hatlarıyla şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

İnşaat Mühendisliği4 yıl
Makine Mühendisliği4 yıl
Yazılım Mühendisliği4 yıl
Bilgisayar Mühendisliği4 yıl
Güç ve Elektrik Mühendisliği4 yıl
Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği4 yıl
Gıda Mühendisliği4 yıl
Ekonomi4 yıl
Kimya ve Biyokimya Mühendisliği4 yıl
Kamu Yönetimi4 yıl

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Fiyatları

Birçok öğrenciye eğitim veren Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesinin eğitim ücretleri birbirinden farklıdır. Genel olarak 2100-2800$ arasında değişiklik gösteren fiyatlar, bölüme göre değişiklik gösterir. Üniversite yurt imkanları da bulunmakta olup yurt aylık ücretleri 45$ şeklindedir. Bunun yanı sıra Krasnodar şehrinin aylık yaşam giderleri yaklaşık olarak 250$’dır. 1 yıllık sağlık sigortası ücretleri 100$’dır.

Sizler de üniversitede kaliteli, yenilikçi bir eğitim görmek istiyorsanız üniversite olanaklarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Üniversitede seçebileceğiniz bölümler ve kayıt işlemleri için bizlerle iletişime geçebilir, Rusça dll eğitimi ve daha fazlası için aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Rusya’da eğitim sayesinde kendinizi geliştirebilir, kariyer hayatınızı şekillendirebilirsiniz.

Back To Top