skip to Main Content

Rusya’da ingilizce işletme okumak

Rusya’da İngilizce işletme okumak isteyen kişiler, farklı üniversite alternatifleri arasından tercihte bulunma şansına sahiptir. Kurum ya da kuruluşlara finans, pazarlama, muhasebe ve yönetim gibi alanlarda destek verecek kişileri yetiştiren işletme bölümü, oldukça talep gören bölümler arasındadır. Özellikle Türk öğrenciler, işletme eğitimi için Rusya’yı tercih eder. İngilizce üzerinden işletme veren üniversiteler, öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmesini de olanaklı hale getirmektedir. Rus üniversiteleri arasında eğitim farkı olsa da işletme bölümü kapsamında genellikle benzer bölümler üzerinden eğitim sunulmaktadır. Peki Rusya’da İngilizce işletme okumak nedir? İngilizce işletme eğitimi veren üniversiteler hangileridir?

Rusya’da İngilizce İşletme Okumak

İşletme eğitimi alan öğrenciler farklı alanlarda iş bulabilir. Bu noktada, üniversite eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Rusya üniversiteleri arasında İngilizce işletme bölümü üzerinden eğitim sunan üniversiteler bulunur. Moskova şehri başta olmak üzere birçok şehirde işletme eğitimi vermekte olan üniversiteler yer alır. Aylık yurt ücretleri ve yıllık bölüm ücretleri birbirinden farklı olan bu üniversiteler, genel olarak benzer bir çizgide eğitim sunar. Rusya’da üniversite okumak isteyen Türk öğrencileri, kendilerine sunulan alternatifler arasından tercih yapabilir.

Rusya’da İngilizce İşletme Eğitimi Veren Üniversiteler

İngilizce işletme eğitimi veren Rus üniversitelerinin sayısı bir hayli fazladır. Dolayısıyla öğrenciler, bu üniversitelerden istediklerine kaydolabilmektedir. Rusya’da İngilizce işletme okumak isteyen öğrencilerin tercih edebilecekleri üniversiteler ise şu şekildedir:

ÜNİVERSİTEYILLIK BÖLÜM ÜCRETİAYLIK YURT ÜCRETİ
Kazan Federal Üniversitesi (Sadece yüksek lisans)4150$10$
Novosibirsk Devlet Üniversitesi (Sadece yüksek lisans)5000$50$
Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi (Sadece yüksek lisans)3200$35$
St. Petersburg Devlet Üniversitesi8500$60$
Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi8500$120$
Moskova Devlet Üniversitesi9000$100$

Belirtilen üniversiteler arasından tercihte bulunmak olanaklıdır. Aylık yurt ücretleri birbirinden farklı olan üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri de değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra bazı üniversiteler çok daha yenilikçi bir eğitime sahiptir. Üniversiteler hakkında detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilir, istediğiniz bölümü arzu ettiğiniz üniversitede okuyabilirsiniz. YÖK denkliği bulunan Rus üniversiteleri sayesinde elde ettiğiniz diplomayı Türkiye’de de kullanma şansına sahipsiniz.

 

Back To Top