skip to Main Content

Rusya'da pilotaj okumak

Rusya’da pilotaj okumak isteyen Türk öğrencileri yenilikçi Rus üniversiteleri arasından tercihte bulunabilir. Pilotaj bölümü, küresel ve ulusal şartlara uygun eğitim alan pilotların yetiştirilmesini sağlayan bir bölümdür. Farklı ülkelerde pilotaj eğitimi verilmekte olup Rusya, bu konuda en çok dikkat çekenlerden bir tanesidir. Rusya pilotaj eğitimi fiyatları üniversiteye göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra genellikle birçok ülkeye göre eğitim ücretleri oldukça uygundur. Farklı dersler üzerinden verilen eğitimler, kişinin bu alanda kendisini yetiştirmesini olanaklı hale getirir. Peki Rusya’da pilotaj okumak isteyen öğrencilerin tercih edebilecekleri üniversiteler hangileridir?

Rusya’da Pilotaj Okumak

Eğitimli pilotların yetiştirilmesini hedefleyen pilotaj bölümü, yenilikçi Rus üniversitelerinde eğitim verilen bölümler arasında yer alır. Kariyer hedefini pilotluk üzerine kurmuş olan öğrenciler, kendilerine sunulan üniversite alternatiflerini değerlendirebilir. 3 farklı Rus üniversitesi, Türk öğrencilere bu alanda eğitim vermekte olup bahsi geçen üniversitelerin her biri yenilikçi bir eğitim sistemine sahiptir. Bölümde yer alan dersler farklılık göstermekle birlikte genel olarak şu derslerin bulunduğunu söylemek olanaklıdır:

  • Uçak Tanıtımı
  • Havacılık Hukuku
  • İletişim

Bu ve bunun gibi dersler üzerinden verilen pilotaj eğitimi sonrasında öğrenciler, farklı kurumlarda kariyer hayatını başlatma şansına sahiptir. Özellikle YÖK denkliği bulunan Rus üniversiteleri arasından tercihte bulunmanız çok daha idealdir. Peki pilotaj bölümünde eğitim sunan Rus üniversiteleri hangileridir?

Rusya’da Pilotaj Eğitimi Veren Üniversiteler ve Bölüm Ücretleri

Pilotaj alanında eğitim almak isteyen Türk öğrencilerinin, yıllık bölüm ücretleri birbirinden farklı olan Rus üniversiteleri arasından seçim yapması olanaklıdır. Rusya’da pilotaj okumak isteyen Türk öğrencilerin tercih edebilecekleri üniversiteler şu şekildedir:

ÜNİVERSİTEYILLIK BÖLÜM ÜCRETİ AYLIK YURT ÜCRETİ
Ulyanovsk Sivil Havacılık Üniversitesi2600$40$
St. Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi2900$70$
Moskova Havacılık Üniversitesi4500$100$

Belirtilen üniversitelerin her birinde pilotaj bölümü mevcuttur. Öğrenciler, tercih ettikleri üniversiteler arasından seçim yapma ve üniversitelerin kayıt dönemlerini öğrenme şansına sahiptir. Üniversite ve üniversitenin sunmuş olduğu bölümler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Hayallerinizi ertelemeden istediğiniz üniversitede eğitim alabilir, yenilikçi eğitim fırsatlarından yararlanma şansına sahip olabilirsiniz.

Back To Top