skip to Main Content

Rusya’da reklamcılık okumak

Rusya’da reklamcılık okumak, reklamcılık eğitimini Rusya’da almak isteyen Türk öğrencilerinin merak ettiği konular arasında yer alır. Bir ürün ya da hizmetin müşterilere ulaşmasını sağlayan enstrümanlar üzerinden çalışmalarda bulunan kişilerin yetiştiği reklamcılık bölümü, Rusya’da farklı üniversitelerde bulunmaktadır. Üniversite eğitimini Rusya’da almak isteyen Türk öğrenciler, kendilerine sunulan seçenekler arasından tercihte bulunabilir. Ural federal Üniversitesi, Kazan Federal Üniversitesi başta olmak üzere pek çok Rus Üniversitesi Rusya’da reklamcılık okumak isteyen öğrencilere yenilikçi ve teknolojik bir eğitim sunmaktadır. Peki reklamcılık okumak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği Rus üniversiteleri hangileridir?

Rusya’da Reklamcılık Okumak

Ürün ya da hizmetin kullanıcılara ulaştırılmasını sağlayan reklamcılık, Türk öğrencilerinin en fazla yönelim gösterdiği bölümler arasında yer alıyor. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinde de reklamcılık bölümü yer almakta olup yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler kendilerine sunulan alternatifler üzerinden tercihte bulunabilir. Yenilikçi ve teknolojik eğitim sunan pek çok Rus üniversitesi mevcuttur. Üniversitelerde yer alan dersler farklılık göstermekle birlikte genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen dersler üzerinden eğitim verildiğini söylemek olmaktadır:

  • Stratejik Planlama
  • Reklamcılığın Temelleri
  • Marka Yönetimi
  • İletişim Becerileri

Rusya’nın farklı şehirlerinde, reklamcılık alanında eğitim veren köklü üniversiteler bulunmaktadır. Peki Rusya’da reklamcılık okumak isteyen Türk öğrencileri hangi üniversiteler arasından tercihte bulunabilir?

Rusya’da Reklamcılık Eğitimi Veren Üniversiteler Hangileri?

Lise öğrenimini tamamlayan öğrenciler arasında popüler olan reklamcılık, ürün ya da hizmetin müşterilere doğru bir şekilde aktarılmasını sağlayan stratejileri geliştirmektedir. Rusya’da pek çok üniversitede reklamcılık bölümü yer alır bu üniversiteleri ve üniversitelerin yıllık bölüm ücretlerini genel hatlarıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

ÜNİVERSİTEYILLIK BÖLÜM ÜCRETİAYLIK YURT ÜCRETİ
Astrahan Devlet Üniversitesi2700$50$
Kuban Devlet Üniversitesi2500$30$
Kazan Federal Üniversitesi2400$10$
Novosibirsk Devlet Üniversitesi4200$50$
Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi2200$65$
Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi2200$65$
Ural Federal Üniversitesi3200$30$
St. Petersburg Devlet Üniversitesi4500$100$
Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi5650$120$
Moskova Devlet Üniversitesi6000$100$

Belirtilen üniversiteler arasından tercihte bulunmak olanaklıdır.

Back To Top