skip to Main Content

SINAVA GİRMEDEN ÜNİVERSİTE OKUMAK İSTER MİSİN?

Rusya’nın en iyi üniversitelerinde istediğiniz bölümde sınavsız eğitim alma fırsatını yakalayın!

 • Rusya’da okumak için sınav şartı yok! 
 • YÖK’ün de tanıdığı Avrupa’da geçerli Mavi Diploma !
 • THE ve QS World University Rankings’te en iyi 1000 üniversitelerinde eğitim fırsatı!

PEKİ NASIL OLUYOR? KULAĞA FAZLA KOLAY GELMİYOR MU ?

Alışmış olduğumuz sınav sistemi ile karşılaştırırsak evet,enterasan gelebilir.Ama aslında değil.Çünkü seni sınırlayan bir sistem yok.Başvurunu yapıyorsun,kayıt yaptırıyor ve eğitimine başlıyorsun.

İSTEDİĞİN BÖLÜMÜ OKUMAK BU KADAR ZOR OLMAMALI DEĞİL Mİ?

Tıp eğitimi ve ya hukuk yapay zeka ya da yazılım mühendisliği….Dilediğin ,arzu ettiğin bölümde okumak bu kadar zor olmamalı.İstediğin bölümü seç ve üniversite eğitimine başla.Geleceğini sistem belirlemesin.Kendi kurallarını kendin koy ve istediğin bölümde üniversiteye git.(bölümleri öğrenmek için formu doldurabilirsin)

Sende Rusya'da Sınavsız Üniversite Eğitimi alabilirsin!

Neden Rusya’da okumalıyım? Rusya’da okumak bana ne gibi katkı sağlar?

1- Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde çok uygun fiyata eğitim alabilirsiniz.
Eğitimde bir numara olmak isteyen Rusya dünyanın her yerindeki yabancı öğrencileri bünyesine katmak ve başarılarını dünyaya tanıtmak için eğitim ücretlerini minimum tutar.

2- Alanınıza uygun Yazılım, Tıp, İnşaat,Teknik, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi ve Dil üniversiteleri vardır.
İstediğiniz bölümde, kendi alanında uzman eğitmen ve akademisyenlerden kim eğitim almak istemez? Üniversiteler;

 • Özel program ve projeler (Yurtdışı eğitim programları dahil),
 • Alanlarına göre daha detaylı ve derinlemesine eğitim almak,
 • Ve aynı şekilde alanına uygun özel teknik ekipman ve araçlarla en kaliteli eğitimi verirler.

3- Sınav stresi olmadan istediğiniz üniversitede ve bölümde okuyabilirsiniz.
Hiçbir sınav stresi ve ‘’vize alır mıyım?’’ endişesi yaşamadan dilediğiniz bölümde lisans veya yüksek lisans okuma fırsatını Rusya, yabancı öğrencilere sunuyor.

PEKİ RUSYA’DA HANGİ ŞEHİRDE OKUMALIYIM?

Rusya'nın Öğrenci Şehri Nijniy Novgorod

Rusya’nın en çok Rus öğrenci barındıran şehirlerinden Nijniy Novgorod Rusçayı en iyi öğrenebileceğiniz şehir. Rusya’nın büyüyen değeri olan Nijniy Novgorod yabancı öğrenciler tarafından da en çok tercih edilen şehirler arasında ilk sırada yer almaktadır. Kendinizi geliştirebileceğiniz ve eğlenerek öğreneceğiniz müzelerden kültürel etkinliklere, ulusal park ve ormanlardan en modern AVM ve akıllı şehir yaşamı ve bir çok yeni deneyim… 

 • Şehrin kalbinde, tarihi yapılar arasında modern ve teknolojiyle desteklenmiş üniversitelerde okumak
 • Nijniy Novgorod, Rusya’nın dünyaya açılan kapısı
 • Rusya’nın yazılım başkenti ve Rus hükümeti tarafından desteklenen yeni projeler,
 • Yazılım, Tıp, İnşaat, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi ve Dil Üniversiteleri
 • Rusça Hazırlık Eğitiminizi Moskova ve St. Petersburg gibi yaşam ve eğitim maliyeti yüksek şehirler yerine Nijniy Novgorod’da tamamlamanız en doğru tercih olacaktır.
‘’Hikayenizi kendinizin yazdığı bir şehir’’
5/5

Nijniy Novgorod
gerçek bir üniversite şehri deneyimini yaşa.

Rusya’da en çok öğrenci bulunan şehiri nijniy novgorod seni bekliyor.Akıllı şehir deneyimini bu şehirde yaşabilir teknolojik altyapısı ve şehrin tüm güzelliklerini muhteşem bir üniversite deneyimi ile birleştirebilirsin.Müthiş bir sosyal hayat ve gerçek bir üniversite hayatının avantajlarını nijniy’de üniversite eğitimi alarak kariyerine bir yön çizebilirsin…

3.7/5

Moskova

Moskova kaliteli eğitimle ve sunduğu imkanlarla yabancı öğrencilerin en çok eğitim almak istediği şehirlerden biri. Yüksek hayali ve hedefi olan öğrenci adaylarımız için Moskova en doğru tercih olacaktır. Dünyada tanınırlığı ve prestiji yüksek olan Moskova üniversiteleri gelişmiş eğitim yapısıyla kendinizi birçok alanda geliştirme imkanı sunuyor.

 • Moskova’nın büyük bir şehir olması ve size katacağı perspektif ve deneyimler,
 • Dünyanın en iyi ve en tanınır üniversitelerinden eğitim almak
 • Birçok farklı alanda yüksek maaşlı iş imkanları ve büyük firmalarda staj fırsatı
3.8/5

St.Petersburg

Rusya’nın kültür başkenti St. Petersburg eşsiz mimarisi ve kültürüyle sizleri okumaya davet ediyor. Dünyanın en meşhur bilim insanlarının çalışmalar yaptığı ve öğrenim gördüğü bu şehirde siz de yerinizi alın! St. Petersburg Üniversiteleri akademik geleceğiniz için Rusya’nın en iyi şehirlerden sadece bir tanesi.

 • Her alanda okuyabileceğiniz bölümler
 • Avrupa’ya ve Finlandiya’ya ulaşım kolaylığı
 • Herkesin yaşamayı hayal ettiği bir şehir
 
 
 
 
3/5

Kazan

Etnik kökeni Tatar olan şehirdeki hayat Türk kültürüne çok yakındır. Kazan şehrindeki üniversiteler yurtların kalitesiyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca şehir modern altyapısıyla beraber teknolojiyi günlük hayata uyarlayarak geleceğin şehri izlenimi vermektedir. Siz öğrencilerimizin gelişimi ve farklı alanlarda bilgi edinme açısında fayda sağlayacaktır.

 • Birçok Türk işletme ve Türk öğrencilerin bulunması
 • Farklı kültürü içinde barındıran modern, dinamik ve gelişen bir şehir
 • Kaliteli eğitim ve yurtlar
 • İlk 400 üniversite içinde eğitim fırsatı
RUSYA’DA YAZILIM VEYA IT OKUYARAK GELECEĞE YÖN VER!
 • Dünya’nın en büyük firmalarında mı çalışmak istiyorsun?
 • Kendi start-up’ına başlamak ve kendi işini mi kurmak istiyorsun?
 • Rusya’da, Avrupa’da veya ABD’de çalışmak ve fikirlerinle dünyaya yön vermek mi istiyorsun?

Öyleyse Rusya senin için en doğru yer!
Yazılım ve IT alanında Rusya dünyanın en başarılı ülkeleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Intel, Microsoft, IBM, NVIDIA ve Cisco gibi yazılım devleri üniversiteleri kendi laboratuvar ve ekipmanlarıyla donatarak öğrencilerin en iyi eğitimi almalarını sağlar ve ofislerinde staj imkanı sunar.

Rusya’da Yazılım ve IT alanlarından mezun olan öğrenciler dünyanın önde gelen ülkelerinde yüksek maaşla kariyerlerine başlayabilirler!

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ OKUYARAK KARİYERİNİ İNŞAA ETMEYE BAŞLA!

İnşaat Mühendisliği okudunuz veya okumak istiyorsunuz ama işsiz kalmaktan mı endişelisin? Öyleyse Rusya, size çok geniş bir coğrafyada iş imkanı kapılarını açıyor. Rusya’da inşaat sektörü gelişmekte olan bir sektör ve bir çok büyük projelere ev sahipliği yapıyor.

İnşaat Mühendisliğinin Avantajları

  • Türk İnşaat Firmalarında staj ve çalışma imkanı
  • Rusya’dan Çin’e, Rusça konuşulan ve Slav kökenli bütün ülkelere yayılan geniş bir coğrafyada çalışma ve iş imkanı
  • Büyük projelerde çalışmak
  • Yüksek maaş!
RUSYA’DA TIP EĞİTİMİ ALMA ŞANSINI KAÇIRMA!

Rusya, tıp eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerden biri ve giderek çok daha popüler hale geliyor. Dünyanın her ülkesinden Rusya’ya iyi ve kaliteli bir eğitim almak için gelen yabancı sayısı artıyor. 

 • Sınavsız olarak başvuru yapabileceğiniz üniversitelere yerinizi alın
 • YÖK’ün tanıdığı üniversitelerde dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitelerinde okuyun. 
 • İlk 400 üniversite için Türkiye’ye yatay geçiş fırsatından yararlanın
 • Genel Tıp, Diş Hekimliği, Hemşirelik ve Eczacılık
 • İngilizce veya Rusça seçenekleriyle istediğiniz dilde eğitim alma şansı
 •  

SIKÇA SORULAN SORULAR

Rusya’da okuyabilmeniz için dil bilmenize kesinlikle gerek yoktur!
Rusya’da okumak isteyene öğrencilerimiz 1 yıllık Rusça Hazırlık Eğitimi aldıktan sonra istedikleri bölümde okuyabilirler.

Rusya’da okumak için Türkiye’de herhangi bir sınava girmenize gerek kesinlikle yoktur. Alacağınız lise diplomasıyla Rusya’da bir üniversiteye kayıt yaptırabilirsiniz.

Sadece Lise Diplomanızla Rusya’da sınavsız üniversite okuyabilirsiniz.

Evet, Rusya’da istediğiniz her bölümü okuyabilirsiniz. Okumak istediğiniz bölümün temel derslerine göre transkriptiniz (not dökümünüz) incelenerek bölüme kaydınız kabul edilir.

Rusça Hazırlık Eğitimlerini başarıyla bitiren öğrencilerimiz alacakları Rusça B1 sertifikasıyla istediği şehirde, istediği bölüme başvuru hakkı kazanmaktadır.

Rusya’da istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Günümüzde öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler;

– Tıp alanı (Genel Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık)

– Yazılım ve IT alanı

– İnşaat ve Mimarlık 

– Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi

Rusya’da alacağınız Mavi diploma Bologna Süreci’ne dahil olduğundan Avrupa ve ABD’de geçerliliği kesinlikle mevcut. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler daha sonra üniversitelerin de programlarına göre yüksek lisansta Avrupa’dan anlaşmalı üniversitelerle çift anadal veya değişim programlarına katılabilirler.

 

Tabiiki de almış olacağınız diplomanın Türkiye’de tanınırlığı vardır!

Rusça’nın zorluğu öğrenciden öğrenciye göre değişmektedir. Üniversitelerin sahip olduğu deneyimli ve kaliteli kadrosuyla beraber, öğrenci verilen eğitimi tam olarak uygularsa kesinlikle zor değil.

 

Rusya’da yaşayacağınız şehre göre maaliyetleriniz elbette değişecektir. Moskova ve St. Petersburg şehirlerinde aylık 400 dolar gideriniz olurken, Rusya’nın diğer şehirlerinde 150-250 dolar arası gideriniz olur.

 

Türkiye’den çıkarmış olduğunuz (En düşük komisyon alan; Ziraat Bankası, Garanti Bankası veya Denizbank) banka kartlarının hesabına yatırılan parayı Rusya’nın her yerinde Ruble olarak çekebilir ve ödeme yapabilirsiniz.

 

Rusya’da her bütçeye uygun ve kaliteli eğitim alma fırsatı öğrencilere sunulan bir şanstır. Türkiye şartlarına göre özel bir üniversitede okumak yerine Rusya’da dünyanın en iyi üniversitelerinden birinden eğitim almak eğitiminiz ve kariyeriniz için çok daha yararlı olacaktır.

Rusça Hazırlığı bitirdikten sonra part-time (yarı zamanlı) olarak çalışabilirsiniz. Part-time olarak kazandığınız ücret aylık yaşam maaliyetlerinizi karşılama da çok yardım olacaktır.

 

Moskova ve St. Petersburg üniversitelerinde ortalama 4000-5000 dolar iken Rusya’nın diğer şehirlerinde yıllık 2000-3000 dolar arası değişmektedir.

Back To Top