skip to Main Content
kazan devlet inşaat üniversitesi

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi, üniversite hayatına Rusya’da devam etmek isteyenlerin tercih ettiği kurumlardan birisidir. Rusya dışından gelen öğrencileri de ağırlamaktadır. Ülkenin mimarlık ve inşaat mühendisliği özelinde önde gelen üniversitelerden biri olan kurumda;

  • 3 enstitü
  • 11 fakülte
  • Eğitim ve laboratuvar binaları
  • 3 yurt binası
  • 1 sanatoryum
  • Stadyum ve spor kompleksi mevcuttur.

Yüksek nitelikli bir eğitime sahip olan Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi, her geçen gün kalitesini arttırmaya devam etmektedir. Köklü bir tarihe sahip olan üniversite, şimdiye kadar 30 binden fazla mezun vermiştir. Kazan üniversiteleri kapsamında değerlendirilebilen üniversite, yenilikçi bir hizmet sunmaktadır.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi Tarihi

Modern eğitim anlayışıyla dikkat çeken ve sürekli kendini yenilemeye devam eden Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi 1930 yılında kurulmuştur. Ağırlıklı olarak mimari ve inşaat mühendisliği bölümlerinde eğitim veren üniversite, 7000 bin aktif öğrenciye eğitim vermektedir. Uluslararası standartlar çerçevesinde kaliteli bir eğitim sunan kurumda 500 araştırma ve eğitim görevlisi, 70 profesör ve 300 doçent yer alır.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi’nde Yurt İmkânı

Üniversite, kendi kampüsünün içinde yer alan yurtlarında öğrencilerini ağırlar. Yüksek internet hızına sahip olan bu yurtlar, dünyanın birçok noktasından gelen öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılar. 3 yurt binasının yanı sıra bir de yemekhane bulunduran Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi’nin aylık yurt ücreti 20 dolardır.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi’nde Eğitim

Nitelikli ve modern eğitimini teknolojik gelişmelerle besleyen Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi’nin ağırlıklı eğitim dili Rusçadır. Ancak üniversite inşaat ve mimarlık bölümlerinde İngilizce dil seçeneği de bulundurur. İngilizce bölümden mezun olanlara çift diploma verilmektedir. Bu bölümlerden mezun olanlar Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi ve East London Üniversitesi diplomaları almaya hak kazanır.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi’nde Hazırlık Eğitimi

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi’nde ilk yıl hazırlık eğitimi verilir. 8-10 ay süren hazırlık eğitimi, 6-14 kişilik sınıflarda gerçekleştirilir. Bu süre boyunca haftada 20-25 saat Rusça dil eğitimi verilir. Akademik dil eğitimini tamamlayan öğrenciler lisans eğitimine başlar.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi’ndeki Bölümler ve Ücretleri

Amerika ve Avrupa’dan 16 üniversiteyle işbirliği içinde olan üniversite, Türkiye’den de Sakarya Üniversitesi’yle işbirliği anlaşması bulundurur. Genel olarak inşaat sektörü ve ilgili alanlarda eğitim veren üniversitenin bölümleri ve ücretleri şu şekildedir:

BÖLÜMYILLIK ÜCRETİEĞİTİM SÜRESİ
Mimarlık2100$4
İnşaat Mühendisliği2000$4
Çevre Mühendisliği1800$4
Grafik Tasarım2100$4
Şehir Planlama2100$4
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı2300$4
İmar ve Restorasyon2100$4
Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri2300$4

 

Back To Top