skip to Main Content

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi

Kazan Devlet Tıp Akademisi, Rusya’nın Tataristan Bölgesinde yer alan Kazan’daki nitelikli üniversitelerden biridir. Eğitim geçmişi oldukça eski zamana dayanan üniversite, 1814 yılında kurulmuştur. Tıp eğitimi vermek adına açılan Kazan Devlet Tıp Akademisi, çok fonksiyonlu eğitim misyonun hala daha devam ettirmektedir. Üniversite aynı zamanda, bilim ve kültür merkezi olarak da kabul edilmektedir. Klinik ve biyomedikal bölümlerini yeni nesil tekniklerle göre devamlı olarak geliştiren üniversite, çok fonksiyonlu bir eğitim kurumu olarak ön plana çıkmaktadır. Bölgenin sağlık sistemine katkıda bulunurken, aynı zamanda üst düzey eğitimcilerle beraber nitelikli doktorlar yetiştirmektir. Rusya’nın en nitelikli Tıp okullarından biri olan Kazan Devlet Tıp Akademisi kapsamında;

  • 6 bini aşkın öğrenci,
  • 1500 personel
  • 700 akademisyen,
  • 8 fakülte,
  • 41 enstitü yer almaktadır.

Kazan Devlet Tıp Akademisinin Olanakları

Kazan Devlet Tıp Akademisi, Rusya’da yer alan Tıp okulları arasında ilk 20’de yer almaktadır. Üniversitede eğitim dili İngilizce ve Rusçadır. Öğrenciler için pek çok olanağın yer aldığı Kazan Devlet Tıp Akademisi içerisinde; büyük bir yemekhane, 6 adet yurt ve pek çok spor salonu bulunmaktadır. Bunların yanı sıra üniversite kapsamında, sosyal etkinlikler, festivaller ve sosyal kulüpler yer almaktadır. Böylece okula ve şehre daha çabuk adapte olmak sağlanmaktadır.

Kazan Devlet Tıp Akademisinde Hazırlık Eğitimi

Pek çok Rusya Üniversitesinde olduğu gibi  Akademi kapsamında da bölümlerin ilk senesinde hazırlık eğitimi mevcuttur. Rusça hazırlık eğitiminden geçen öğrenciler, eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra lisans eğitimlerine geçiş yapabilmektedirler. Aynı zamanda Rusya’da iş hayatına atılmak için de bu hazırlık eğitiminin tamamlanması gerekmektedir.

Kazan Devlet Tıp Akademisindeki Bölümler ve Ücretleri

Tıp fakültesi olarak Rusya’nın en iyileri arasındaki Tıp Akademisi, yabancı uyruklu öğrencileri de bünyesinde ağırlamaktadır. İşte üniversitedeki eğitim programları, bölümlerin eğitim süreleri ve yıllık eğitim ücretleri;

 

BÖLÜMEĞİTİM SÜRESİEĞİTİM ÜCRETİ
Diş Hekimliği55450 $
İngilizce Genel Tıp65450 $
Genel Tıp65450 $
Eczacılık53200 $
Pediatri64300 $
Hemşirelik51800 $
İngilizce Eczacılık53200 $

Akademi kapsamında yer alan bölümler, bölümlerin eğitim ücretleri, eğitim süreleri, başvuru şartları ve tarihleri hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kazan Devlet Tıp Üniversitesi denklik bulunan üniversiteler arasında yer almaktadır. Kazan üniversiteleri içerisinde yer alan üniversitede yenilikçi bir tıp eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca başvuru formu doldurabilir, yenilikçi eğitime başlayabilirsiniz.

Back To Top