skip to Main Content

Kazan Teknoloji Üniversitesi

Kazan Teknoloji Üniversitesi, 1980 yılında kurulan ve Kazan şehrinde yer alan köklü bir üniversitedir. Bünyesinde 300 profesör, 1100 doçent bulunan üniversitenin binlerce öğrencisi mevcuttur. Rusya yüksek teknoloji sıralamasında 1. olan üniversite, 11 fakülteye sahiptir. Bunun yanı sıra 15 eğitim ve araştırma enstitüsü bulunur. Türkiye’den pek çok öğrenci tarafından tercih edilen üniversite, yenilikçi eğitim faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kazan Teknoloji Üniversitesinin İmkanları

Kazan Teknoloji üniversitenin imkanları oldukça geniştir. Dünya standartlarında eğitim veren öğretim üyelerine sahip olan üniversite, aynı zamanda teknolojik ve yenilikçi bir eğitim sistemini benimsemiştir. Asya, Avrupa, Amerika’da toplamda 112 üniversite ile iş birliği kurmuş olup yurt dışından öğrenci kabul etmektedir.

Dünyada, 405 üniversite arasında 30. sırada yer alan Kazan Teknoloji Üniversitesi, toplamda 26.000 m2lik bir alan üzerine kuruludur. Üniversitenin toplamda 7 yurt binası bulunur. Bununla birlikte 11 üniversite binasının mevcut olduğunu söylemek mümkündür. Üniversite, Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığınca Rusya’daki 139 teknik üniversite arasından ilk 5’te gösterildiği için üniversitenin eğitimi oldukça kalitelidir.

Kazan Teknoloji Üniversitendeki Bölümleri

Üniversite kapsamında yer alan bölümler bir hayli fazladır. Bu ise öğrencilere farklı seçenekler arasından tercihte bulunma şansı tanır. Üniversite kapsamında yer alan bölümlerden bazıları şu şekildedir:

  • Nükleer Mühendisliği
  • Elektrik Mühendisliği
  • Biyomedikal Mühendisliği
  • Makine Mühendisliği
  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Gıda Mühendisliği
  • Matbaa Mühendisliği

Bunların yanı sıra İş Ticaret, Turizm, Basın Yayın, İşletme, Endüstri Ürünleri Tasarımı gibi bölümlerde de eğitimler verilir. Belirtilen bölümlerin eğitim süresi toplamda 4 yıldır. Belirtilen süre içerisinde her bölümde farklı dersler üzerinden kaliteli ve teknolojik bir eğitim verilir.

Kazan Teknoloji Üniversitesi Fiyatları

Yenilikçi ve teknolojik eğitimi ile ön plana çıkan Kazan Teknoloji Üniversitesinde bölüm fiyatları değişiklik gösterir. Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerde fiyatlar 1856$’dır. Bunun yanı sıra Gıda Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Matbaa Mühendisliği başta olmak üzere çeşitli bölümlerin fiyatları ise 1116$’dır.

Ayrıca üniversite kapsamında yer alan yurt, aylık olarak 40$ şeklinde fiyatlandırılır. Bununla birlikte Kazan şehrindeki ortalama aylık gider 300$’dır. Öğrencilerin yaptırmaları gereken sağlık sigortasının 1 yıllık ücreti ise 100$’dır. Hazırlık eğitimi için fiyatlandırmalar farklılık gösterir.

Dolayısıyla hazırlık eğitimi için öğrencilerin iletişim sayfası aracılığıyla iletişim kurması oldukça önemlidir. Farklı bölümlerin yer aldığı üniversite, her yıl Türkiye’den gelen öğrencilere kapı aralar. Sizler de istediğiniz bölümde eğitim almak için başvuruda bulunabilir, hayallerinizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Back To Top