skip to Main Content

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından öğrenci kabulü gerçekleştiren bir Rus üniversitesidir. Rus havacılığı açısından önemli bir yere sahip olan üniversite; 1932 yılında kurulmuştur. Eğitim merkezi bugüne kadar verdiği yaklaşık 80.000 kişilik mezun potansiyeli ile öne çıkar. Ayrıca farklı eğitim alanlarından 25.000 öğrenci ile hizmet verir.

Rusya’nın Kazan şehrinde bulunan üniversite 70’i aşkın bölüme sahiptir. Beşeri bilimler ve mühendislik alanları başta olmak üzere çok sayıda bölüm barındırır. Yüksek öğretim kurumunun toplam 600 kişilik doçent, 150 kişilik profesör ve 3000 kişilik personel istihdamı vardır.

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesinin Olanakları Nelerdir?

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi, sunduğu bilimsel araştırma imkanı ile dikkat çekicidir. Özellikle bilgisayar makine telekomünikasyon, imalat, motor ve uçak alanlarında yetkin bir eğitim kurumudur. Tataristan üniversiteleri arasında yer alan eğitim merkezi kazanım en büyük teknik üniversitesi olarak bilinmektedir.

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi farklı bölgelerden üniversitelerle iş birliği halindedir. Bu özelliği ile akademik ve bilimsel gelişmelerin takipçisidir. Ülkemizden İstanbul Teknik Üniversitesi ile bilimsel iş birliği projeleri yürütülmektedir. Özellikleri ile dikkat çeken Kazan üniversitesi kapsamında yer alan eğitim kurumu, sıklıkla tercih edilen bir üniversitedir.

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesinin Özellikleri Nelerdir?

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi, Rusça eğitim diline sahiptir. Ancak yabancı öğrencilerden eğitime başlarken dil yeterliliği talep edilmez ve hazırlık eğitimi sunulur. Ardından başvurulan bölümün dersleri ile eğitime devam edilmesi söz konusudur.

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi, toplam 11 araştırma merkezinin yanı sıra 7 adet fakülteye sahiptir. Donanımlı şekilde hizmet veren üniversitede 5 adet spor kompleksi vardır. 6 farklı yurt binası ile yabancı öğrencilerin konaklamasına uygundur. Üniversite bünyesinde barındırdığı bilimsel kütüphanesi ile oldukça etkindir.

Üniversite nitelikli eğitim ve mesleki alanda güncel bilgileri takip eden bir merkezdir. Hem şehrin hem de üniversitenin potansiyeli sayesinde çok sayıda araştırma merkezinde çalışmalar mevcuttur. Üniversitesi, başarılı öğretim kadrosu ile birlikte köklü bir bilimsel yetkinlik barındırır.

BÖLÜM

YILLIK BÖLÜM ÜCRETİ ($)

EĞİTİM SÜRESİ

Ekonomi

1600

4 yıl

Fizik Mühendisliği

1600

4 yıl

Kontrol Mühendisliği

1600

4 yıl

Güç ve Isı Mühendisliği

1600

4 yıl

Optik ve Akustik Mühendisliği

1650

4 yıl

Bilgi İletişim Teknolojileri ve Sistemleri

1600

4 yıl

Yazılım Mühendisliği

1400

4 yıl

Telekomünikasyon Mühendisliği

1600

4 yıl

Uçak Gövde Motor Bakım

1600

4 yıl

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

1750

4 yıl

Elektronik ve Nanoelektronik Mühendisliği

1650

4 yıl

Uçak Mühendisliği

1650

4 yıl

Makine Mühendisliği

1650

4 yıl

Nanoteknoloji Mühendisliği

1400

4 yıl

Elektrik Mühendisliği

1750

4 yıl

Gemi İnşa ve Gemi Makineleri Mühendisliği

1400

4 yıl

Biyomedikal Mühendisliği

1600

4 yıl

Bilgisayar Mühendisliği

1400

4 yıl

Bilgi sistemleri ve Teknolojileri

1400

4 yıl

Uygulamalı Bilişim

1650

4 yıl

Müzik Aletleri Yapımı

1600

4 yıl

Güç ve Makine Mühendisliği

1600

4 yıl

Bilgi İletişim Teknolojileri ve Sistemleri

1600

4 yıl

Rusya’da eğitim almak ve teknik konularda uzmanlaşmak için Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi’ni tercih etmek mümkündür. Eğitim almak istediğiniz alanda ilerlemek için Rus üniversitelerini değerlendirebilir ve bizimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca başvuru formu doldurabilirsiniz. 

 

Back To Top