skip to Main Content

MOSKOVA SİVİL HAVACILIK TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi eğitim hayatın Rusya’da devam etmek isteyenlerin tercih ettiği kurumlardan bir tanesidir. Dünyanın birçok noktasından gelen öğrencilere eğitim veren nitelikli bir Rus üniversitesidir. Dünya genelinde sivil havacılığın önem kazanması adına çalışmalar yürüten Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi birçok alanda eğitim verir. 2009 yılında Rusya’nın en iyi 12 üniversitesinden biri olmayı başaran kurumda;

  • 3 enstitü binası
  • 10 üniversite binası
  • 120’den fazla laboratuvar
  • Tasarım ofisleri ve fabrikaları
  • Bilgisayar merkezleri
  • Kütüphaneler
  • 1 Havaalanı bulunur.

Yenilikçi bakışıyla yükselen bir başarı ivmesi yakalan Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi, Türk öğrenciler tarafından da rağbet görmektedir. Peki üniversite nasıl bir tarihe sahiptir? Üniversitenin eğitim verdiği bölümler ve ücretleri nelerdir? Öğrencilerine ne gibi olanaklar sunar?

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi Tarihi

Nitelikli ve evrensel eğitimiyle dikkat çeken Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi, 1971 yılında Sovyetler Birliği’nin Bakan Kurulu kararıyla kurulmuştur. 40’dan fazla ülkenin öğrencisine kapılarını ve mezun olmalarını sağlayan üniversite, sivil havacılık alanına katkı sağlar. Aynı zamanda Rusya’nın en etkili üniversiteleri arasında yer alan kurum, modern eğitimiyle de öne çıkar. Bu çerçevede Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’nde bir havaalanı ile beraber özel uçak simülatörleri yer alır. Bina tasarımıyla dünyanın birçok noktasında ödül almaya başaran üniversite, akademik olarak lisans ve yüksek lisans eğitimleri vermektedir.

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’nde Yurt İmkânı

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi dünyanın hemen hemen her noktasından eğitim için gelen öğrencileri ağırlar. Üniversite, bünyesinde eğitim gören öğrencilerini kendi yurtlarında ağırlar. Bu yurtlar üniversite kampüsünün içinde olup, odaları ise tek ya da 2-3 kişiliktir. Yurdun odalarında internet ve kamera sistemi bulunurken, yurt binasında da güvenlik görevlileri yer alır. Odanın kişi sayısına göre yurt ücretleri ise dönemlik 100 ve 150 dolar arasında farklılık arz eder. Ayrıca odanın kalitesi de yurt fiyatlarına etki etmektedir.

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’nde Eğitim

Modern ve kaliteli bir eğitim anlayışı benimseyen Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi, sivil havacılığı geliştirmek gibi bir misyon taşır. Üniversite her geçen yıl arttırdığı eğitim kalitesi sayesinde 2008 ve 2013 arasında iki üniversite akreditasyonu almayı başarmıştır. Kurum aynı zamanda 2009 yılında da Rusya’nın en 12 üniversitesinden biri olma başarısı göstermiştir. Sürekli uçak filosunu genişleten üniversitede modern ve teknolojik uçak simülatörleri de dikkat çeker. Üniversitede, sivil havacılık alanında çok sayıda lisans ve yüksek lisans dalı bulunur.

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’nde Hazırlık Eğitimi

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’nin lisans veya yüksek lisans bölümlerinden herhangi birinde okuyan öğrencilerin ilk yılı hazırlık fakültelerinde eğitim almakla geçer. Hazırlık okuyan öğrenciler bir yılın sonunda gerekli puanı almak durumundadır.

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’ndeki Bölümler ve Ücretleri

Modern bir eğitim anlayışına sahip olan Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’nde dünyanın birçok ülkesinden öğrencinin yararlanabileceğim eğitim programları bulunuyor. Bu çerçevede üniversite bulunan bölümler ve ücretleri şu şekilde:

 

BÖLÜMYILLIK ÜCRETİEĞİTİM SÜRESİ
Hava Taşımacılığı4000$4
Pilotaj6000$4
Uçuş Operasyonları5200$4
Bilişim Sistemleri3700$4
Hava Trafik Yönetimi5200$4
Uçak Mühendisliği5500$4
İşletme3000$4
Bilgi Güvenliği4000$4
Reklam ve Halkla İlişkiler3000$4
Havacılık Elektrik Sistemleri5200$4
Navigasyon Sistemlerinin Teknik Çalışması5200$4
YÜKSEK LİSANS
Bilişim Sistemleri3700$2
Hava Taşımacılığı4000$2
Hava Pozisyonu ve Yön Tayini5200$2
Uçuş Operasyonları5200$2
Navigasyon Sistemlerinin Teknik Çalışması5200$2
Hava Trafik Yönetimi5200$2
İşletme3000$2
Bilgi Güvenliği4000$2
Havacılık Elektrik Sistemleri5200$2
Uçak Mühendisliği5500$2
Reklam ve Halkla İlişkiler3000$2
Back To Top