skip to Main Content

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi

Volga Tıp Araştırma Üniversitesi (eski adıyla Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi) , Rusya’da Tıp, Eczacılık ya da Diş Hekimliği bölümlerini okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Rusya’nın en eski Üniversiteleri arasında yer alan Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi, 1920 yılında kurulmuştur. Üç binden fazla öğrencisi olan üniversite, tıbbi bilimsel araştırmaların merkezi olarak kabul görmektedir. Üniversitenin başarıları pek çok kez Dünya Sağlık Örgütü tarafından taçlandırılmıştır. Üniversife modern ve az kişilik sınıflara sahip olmasına karşın Rusya’da eğitim veren diğer üniversitelere göre eğitim ücretleri daha uygundur. Rusya’nın en iyi ilk 3 Tıp üniversitesinden biridir. 2018 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından üniversitenin misyonu genişletilerek Volga bölgesinin en önemli Tıp üniversitesi kurumu haline getirilmiştir ve üniversitenin yeni Volga Tıp Araştırma Üniversitesi olarak kanun kararıyla değiştirlmiştir. Birçok ilaç firması tarafından da fon desteği alan üniversite, uluslararası seminerler de her zaman yer alır. Tıp Üniversitesi, pek çok başarılı ismi mezun etmiştir ve bu yüzden de oldukça iyi bir prestije sahiptir. Bu prestijli Tıp Üniversitesinde;

  • 7 fakülte 
  • 70 bölüm
  • 201 doçent
  • 108 profesör yer alıyor. 

Üniversite, Rusya’da Tıp, diş hekimliği, eczacılık eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Diğer Rusya Üniversiteleri arasında daha uygun eğitim ücretlerinin olması, tercih oranını da arttırmaktadır. Peki Üniversitenin tarihi nedir? Üniversite hangi bölümlerde eğitim veriyor? Bölümlerin eğitim ücretleri nedir? Üniversitenin konaklama imkanları nedir? 

Volga Tıp Araştırma Üniversitesi Tarihi

Volga Tıp Araştırma Üniversitesi, Rusya Üniversiteleri arasında Tıp, diş hekimliği ve eczacılık bölümlerinde eğitim veren oldukça prestijli bir üniversitedir. Kuruluşu 1920 yılına dayanan bu üniversitede 800’den fazla öğretim elemanı mevcuttur. 8 büyük binadan oluşan üniversite, hasta gözlemi kliniklerde eğitim vermektedir. 

Volga Tıp Araştırma Üniversitesinde Yurt İmkanı

Volga Tıp Araştırma Üniversitesine (Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi) eğitim için kayıt yaptıran bütün öğrenciler yurt ya da Pansiyon gibi seçenekleri değerlendirir. Birinci sınıf öğrencileri giriş yaparken pasaport fotokopisi, ikamet adresi, 2 adet vesikalık fotoğraf gibi belgeler talep edilir. Üniversitenin yurtları genellikle 2 veya 3 kişiliktir. Yüksek hızda internet imkanı sunan yurtta aynı zamanda her odada mutfak, lavabo ve duş bulunur. Bunun yanı sıra her katta çamaşırhane ve kantin bulunur. Yurtların aylık ücretleri ise oda tipine göre ortalama 30$ ile 60$ arasında değişmektedir. 

Volga Tıp Araştırma Üniversitesinde Eğitim

Volga Tıp Araştırma Üniversitesi (Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi), eğitim kalitesinde devamlılığı sağlamak amacı ile modern sağlık bilimini geliştiriyor ve farklı eğitim bölümleri sunuyor. Yüksek seviyede bilimsel ve pratik çalışmalara önem verilmesinin temel nedeni de üst düzey uzmanlar yetiştirmektir. Yüksek eğitim normlarından dolayı prestijli üniversitelerinden biri olan Volga Tıp Araştırma Üniversitesi (Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi) öğrencileri, bilimsel ve Araştırma çalışmaları için önde gelen ilaç firmalarından pay alabilmekte, her sene profesyonel yarışmalara, seminerlere ve programlara katılabilmektedir.

Modern tıbbi tekniklerle her daim açık olan üniversite, yatırımlarını da bu yönde yapmaktadır. Öğrenciler farklı simülasyonlar yaparak eğitim hayatlarında pratik taraflarını geliştirme fırsatı bulur. Okulun öncelikli bilimsel araştırma konuları ise; onkoloji, patolojik beyin, şeker hastalığı, deneysel cerrahi, çocuk hepatit, yanma Bilimi, hemodiyaliz ve üreme sağlığı gibi sorunlardır. 

Volga Tıp Araştırma Üniversitesindeki Bölümler Hangileri?

Tıp, diş hekimliği ve eczacılık gibi sağlık bilimlerin eğitim veren Volga Tıp Araştırma Üniversitesi (Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi), farklı bölümler sunuyor. Yabancı uyruklu öğrencilere de eğitim veren üniversite, Türk öğrenciler tarafından da sık sık tercih edilmektedir. Üniversitenin eğitim bölümlerini, bölümlerin eğitim sürelerini ve bölüm ücretlerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

BÖLÜMEĞİTİM SÜRESİEĞİTİM ÜCRETİ
Genel Tıp (Rusça) 6 YIL4300 $
Genel Tıp (İngilizce) 6 YIL4600 $
Diş Hekimliği (Rusça) 5 YIL4500 $
Diş Hekimliği (İngilizce) 5 YIL5100 $
Eczacılık (Rusça ve İngilizce) 4 YIL4200 $

Rusya’da Tıp, Eczacılık ve Diş hekimliği bölümlerinde eğitim almak isteyen öğrenciler, Volga Tıp Araştırma Üniversitesini (Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi) tercih etmektedirler. Volga Tıp Araştırma Üniversitesinde (Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi) Eğitim verilen bölümler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Back To Top