skip to Main Content

Rusya’da gemi kaptanlığı okumak

Rusya’da gemi kaptanlığı okumak için farklı Rus üniversitelerine başvurmak mümkündür. Gemi kaptanı olmak isteyen Türk öğrenciler donanımlı üniversiteler arasından tercih yapabilir. Değişik kapsamdaki gemilerin kaptanlığına etkin şekilde yürüten profesyoneller yetiştirmeyi amaçlayan bölüm önemli bir alandır.

Bölüm mezuniyetinin ardından kişinin mevcut alandaki hizmetleri gerçekleştirme becerisine sahip olması beklenir. Dolayısıyla eğitim alınacak üniversite oldukça önemlidir. Rusya’da gemi kaptanlığı eğitimi almak isteyenlerin merak ettiği çok sayıda ayrıntı mevcuttur. Bölüm eğitiminin toplam maliyeti ne kadar? Rusya’da gemi kaptanlığı okumak için gereken unsurlar nelerdir?

Rusya’da Gemi Kaptanlığı Eğitimi

Etkin şekilde eğitim veren pek çok Rus üniversitesinin yabancı uyruklu öğrenciler için gemi kaptanlığı eğitimi mevcuttur. Gerek Türkiye’den gerekse dünyadaki farklı bölgelerinden öğrenciler Rus üniversiteleri ile gemi kaptanlığı eğitimini tamamlayabilir. Bu bölüm için istenen ve gerekli olan bazı vasıflar mevcuttur. Bu vasıflardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

  • Soğukkanlı davranış biçimine sahip olmak
  • Sorumluluk alma ve Etkin karar verme becerisi
  • Mevcut alanda gerekli disiplinin sağlama yetisi
  • Alana ilgili olmak

Ayrıntılı bir eğitim öğretim yaşamını gerekli kılan gemi kaptanlığı bölümünde farklı pek çok teorik ve pratik eğitim vardır. Öğrenciler gerçekleşen eğitimlerde donanım kazanarak çok yönlü şekilde mezun olurlar. Bölümde eğitimlerin tamamlanmasının ardından mezun olan kişiler devlet ya da özel kurumlar bünyesinde hizmet verme imkanına sahiptir.

Rusya’da Gemi Kaptanlığı Eğitim Veren Üniversiteler

Güncel bilgilerin ışığında ve geçmiş birikimlerle hizmet veren çok sayıda Rus üniversitesi yabancı uyruklu öğrenciler için gemi kaptanlığı eğitimi sunmaktadır. Rusya’da gemi kaptanlığı okumak isteyen Türk öğrenciler aşağıdaki bazı önemli üniversiteler arasından seçim yapabilir:

ÜniversiteYıllık Bölüm ÜcretiAylık Yurt Ücreti
St. Petersburg Devlet Denizcilik Teknikleri Üniversitesi3200$60$
St. Petersburg Amiral Makarov Denizcilik Üniversitesi2700$60$

Rusya’da gemi kaptanlığı okumak istiyorsanız; yukarıda sunulan üniversitelerden birisini tercih edebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz bölümde eğitime başvurmanın yanı sıra istediğiniz alanda gelişme imkanına sahip olabilirsiniz. Gemi kaptanlığı gibi güncel ve etkin bir alanda eğitim almak için yukarıdaki Rus üniversitelerine başvurabilirsiniz. Kendinizi gemi kaptanlığı alanında geliştirebilirsiniz.

 

Back To Top