skip to Main Content

Rusya’da güzel sanatlar ve beşeri bilimler okumak

Rusya’da güzel sanatlar ve beşeri bilimler okumak isteyen Türk öğrencileri için üniversite alternatifleri bir hayli fazladır. Kendisini bu alanda geliştirmek ve yenilikçi bir eğitim almayı arzu eden öğrenciler, kendilerine sunulan alternatifler arasından tercihte bulunma şansına sahiptir. Toplamda 4 farklı üniversite seçeneğine sahip olan Türk öğrencileri, köklü bir geçmişe sahip Rus üniversitelerine giderek alanda yetkinleşebilir. Peki Rusya’da güzel sanatlar ve beşeri bilimler okumak isteyen Türk öğrencilerinin tercih edebilecekleri üniversiteler hangileridir? Üniversitelerin yıllık bölüm ücretleri hakkında neler söylenebilir?

Rusya’da Güzel Sanatlar ve Beşeri Bilimler Bölümünde Eğitimi Veren Üniversiteler

Güzel sanatlar ve beşeri bilimler alanında eğitim alacak Türk öğrencileri, kendilerini bu alanda geliştirme ve bu alanda üniversite sonrası çalışma hakkı kazanır. Birçok farklı üniversitede yer alan bölüm kapsamında Türk öğrencileri, yabancı dillerini de geliştirebilir. Rusya’da güzel sanatlar ve beşeri bilimler okuyacak öğrencilerin tercih edecekleri üniversiteler ve üniversitelerin yıllık bölüm ücretleri şu şekildedir:

ÜNİVERSİTEYILLIK BÖLÜM ÜCRETİAYLIK YURT ÜCRETİ
Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi1800$35$
Ural Federal Üniversitesi3000$30$
St. Petersburg Devlet Üniversitesi6500$100$
Moskova Devlet Üniversitesi6500$100$

Belirtilen üniversitelerde yer alan bölümlerin ücretleri birbirinden farklı olmaktadır. Üniversiteler ve yıllık bölüm ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Böylelikle arzu ettiğiniz bölümde kendinizi yetiştirebilir, kariyer hayatınızı profesyonel bir şekilde sürdürebilirsiniz.

 

Back To Top