skip to Main Content

Rusya’da iç mimarlık okumak

Rusya’da iç mimarlık okumak isteyen pek çok yabancı uyruklu öğrenci mevcuttur. Özellikle Türk öğrenciler, yenilikçi eğitim sunması nedeniyle iç mimarlık eğitimini Rus üniversitelerinde almak ister. Rusya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler farklı alternatifler üzerinden tercihte bulunabilir. Birçok üniversitede iç mimarlık bölümü bulunmakla birlikte bu üniversitelerden bazıları yabancı uyruklu öğrencilere eğitim sunar. Peki Rusya’da iç mimarlık okumak isteyen Türk öğrencilerinin başvurabilecekleri üniversiteler hangileridir?

Rusya’da İç Mimarlık Okumak

İç mimarlık eğitimini yenilikçi ve teknolojik bir şekilde veren Rus üniversiteleri, yabancı uyruklu öğrencilerin en iyi eğitimi almasını sağlar. İç mekânı güzelleştirecek deneyimli kişilere yetiştirmeyi hedefleyen iç mimarlık, birçok farklı türde derse ev sahipliği yapar. Bu derslerin her biri, öğrencilerin iç mimarlıkla ilgili çok daha fazla bilgi edinmesini olanaklı hale getirir.

İç mimarlık bölümünde farklı dersler bulunmakta olup bunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

  • Temel Tasarım
  • İç Mimarlık Atölyesi
  • Tasarım Tarihi

Bu ve bunun gibi dersler üzerinden iç mimarlık eğitimi verilir. Peki Rusya’da iç mimarlık okumak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri üniversiteler hangileridir?

Rusya’da İç Mimarlık Eğitimi Sunan Üniversiteler Hangileridir?

Bir binanın iç kısmında çeşitli değişiklikler yapmayı hedefleyen iç mimarlık, Türk öğrencilerinin en fazla yöneldiği bölümler arasında yer alır. Yurt dışında eğitim görmek isteyen Türk öğrencilerinin sıklıkla tercih ettiği ülke Rusya’dır. İç mimarlıkla oldukça fazla karıştırılan mimarlık bölümü de Rusya’da rağbet gören bir bölümdür.

Rus üniversitelerinde iç mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen üniversiteler arasından tercihte bulunabilir:

ÜNİVERSİTEYILLIK BÖLÜM ÜCRETİAYLIK YURT ÜCRETİ
Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi2400$40$
Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi2400$45$
Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi2800$25$
St. Petersburg Devlet Madencilik Üniversitesi3000$60$
St. Petersburg Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi3500$50$
Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi4000$50$
Baltık Federal Üniversitesi3300$25$
Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi4750$120$
Nijniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi2800$30$

Her bir üniversite, iç mimarlık alanında yenilikçi bir eğitim sunmaktadır. Sizlere sunulan üniversiteler arasından tercihte bulunabilir, istediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz.

Back To Top