skip to Main Content

 

Rusya’da ingilizce diş hekimliği okumakRusya’da İngilizce diş hekimliği okumak isteyen tüm öğrenciler donanımlı Rus üniversiteleri arasından seçim yapabilir. Hastaların diş sorunlarının çözümüne yönelik hizmet veren profesyoneller yetiştirmeyi amaçlayan diş hekimliği bölümü, önemli sahalardan birisidir. Diş hekimliği bölümü mezunu, hastalar için başarılı tedavi yöntemlerini uygulama yeteneği ve bilincine sahip olmalıdır.

Dolayısıyla diş hekimliği eğitiminin alındığı kurum oldukça önemlidir. Rusya’da İngilizce diş hekimliği okumak isteyenlerin bilgi almak istediği çok sayıda konu mevcuttur. Ülkede eğitim maliyetlerinin ne kadar olduğu ve gereken tüm ayrıntılarla ilgili gerekli bilgilere ulaşmak mümkündür. Peki, İngilizce diş hekimliği okumak isteyenlerin seçebileceği üniversiteler hangileridir? Diş hekimliği okumak için gerekli vasıflar nelerdir?

Rusya’da İngilizce Diş Hekimliği Eğitimi

Pek çok Rus üniversitesi, yabancı öğrenci kabul etmektedir. Bu açıdan dünyanın değişik bölgelerinden gelen öğrenciler, İngilizce diş hekimliği eğitimine başvurabilir. Bölümde eğitim almak isteyen kişilerin taşıması gereken bazı özellikler mevcuttur. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

  • İnsan sağlığına karşı hassasiyet sahibi
  • Dikkatli ve empati duygusu kuvvetli
  • Sağlık alanına karşı ilgili
  • Disiplinli çalışma prensibi

Oldukça ayrıntılı bir eğitim sürecine sahip olan bölüm; farklı teorik ve pratik derslerin sunulduğu bir alandır. Diş hekimliği bölümünde eğitimini başarıyla tamamlayan kişilerin devlet ya da özel sektör bünyesinde iş bulma olanağı mevcuttur.

Rusya’da İngilizce Diş Hekimliği Veren Üniversiteler

Donanımlı, güncel eğitim anlayışını köklü bir yapıyla birleştiren çok sayıda Rus üniversitesi vardır. Rusya’da İngilizce diş hekimliği okumak isteyen Türk öğrenciler, farklı başarılı kurumlar arasından seçim yapabilir.

Üniversite

Yıllık Bölüm Ücreti

Aylık Yurt Ücreti

Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi

9500$

120$

Nijniv Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi

6000$

35$

Nijniv Novgorod Devlet Tıp Akademisi

8150$

40$

Kazan Devlet Tıp Akademisi

8250$

30$

Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Sechenov

8500$

125$

St. Petersburg Pavlov Devlet Tıp Üniversitesi

4500$

60$

Rusya’da İngilizce diş hekimliği eğitimi almak isterseniz, sunulan üniversite seçenekleri arasından rahatlıkla tercih yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz bölümde kendinizi geliştirme ve başarılı şekilde eğitim alma olanağı elde edebilirsiniz. Yukarıdaki örnek eğitim merkezleri üzerinden bilgi edinebilirsiniz. Arzu ettiğiniz üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Başvuru Formu’nu inceleyebilirsiniz.  

Back To Top