skip to Main Content

Rusya’da İngilizce Uluslararası ilişkiler okumak

Rusya’da İngilizce Uluslararası İlişkiler okumak isteyen Türk öğrencilerinin tercih edebilecekleri farklı üniversiteler mevcuttur. Dünya devletlerinin oluşturduğu uluslararası sisteme dair bir bölüm olan Uluslararası İlişkiler, farklı konuları bünyesinde barındırır. Rusya’da bulunan üniversitelerin bir kısmında Uluslararası İlişkiler Bölümü mevcuttur. İngilizce öğretim programına sahip olan üniversitede öğrenciler, bölüm derslerini İngilizce görür. Rusya üniversitelerinde İngilizce Uluslararası İlişkiler okumak isteyen öğrenciler, yenilikçi ve teknolojik eğitim sunan üniversitelerden arzu ettiklerini tercih edebilir. Peki Rusya’da hangi üniversitelerde İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü yer alır?

Rusya’da İngilizce Uluslararası İlişkiler Okumak

Uluslararası İlişkiler Bölümü, pek çok kişinin tercih ettiği bölümler arasında bulunur. Dış politika, siyaset bilimi, siyasal tarih gibi derslerin yer aldığı bölüm; öğrencilerin bu konularda yetkinlik kazanmasını sağlar. Köklü üniversitelerin yer aldığı Rusya’da İngilizce Uluslararası İlişkiler okumak isteyen Türk öğrenciler; en iyi eğitimleri alabilme şansına sahiptir.

Moskova Devlet Üniversitesi, St. Petersburg Devlet Üniversitesi başta olmak üzere farklı bölgelerde bulunan üniversitelerde İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü yer alır. Yıllık eğitim ücretleri birbirinden farklı olan bu üniversitelerden herhangi birinde eğitim görebilirsiniz.

Rusya’da İngilizce Uluslararası İlişkiler Eğitimi Veren Üniversiteler ve Yıllık Bölüm Ücretleri

Köklü eğitim kurumlarının bulunduğu Rusya, yabancı uyruklu öğrencilere farklı üniversitelerde İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümünde eğitim almasına olanak tanır. Rusya’da İngilizce Uluslararası İlişkiler okumak isteyen öğrencilerin tercih edecekleri üniversiteleri şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

ÜNİVERSİTEYILLIK BÖLÜM ÜCRETİAYLIK YURT ÜCRETİ
Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi3000$35$
St. Petersburg Devlet Üniversitesi7000$100$
Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi5000$120$
Moskova Devlet Üniversitesi7500$100$

Rusya’da eğitim almak isteyen Türk öğrencileri, belirtilen üniversitelerden arzu ettiklerini tercih edebilir. Kayıt dönemlerinde üniversite kaydı yapılmalı, her yıl belirlenen bölüm ücreti ödenmelidir.

Back To Top