skip to Main Content

Rusya’da ingilizce veterinerlik okumak
 

Rusya’da İngilizce veterinerlik okumak isteyen Türk öğrencileri, veterinerlik bölümünde arzu eğitimleri alma şansına sahiptir. Köklü üniversiteleriyle ön plana çıkan Rus üniversiteleri, birçok farklı bölümü bünyesinde barındırır. Dolayısıyla İngilizce veterinerlik başta olmak üzere farklı bölümlerde eğitim almak mümkündür. Türk öğrencileri tarafından sıklıkla talep gören veterinerlik, yeryüzünde yaşayan hayvanların sağlığı için önlem alan, var olan sağlık sorunlarını tedavi eden hekimlerin yetişmesini sağlar.

Rusya’da İngilizce veterinerlik okumak isteyen kişiler, kendilerini bu alanda yetiştirmeyi arzu etmektedir. Kendilerine sunulan üniversitelerde eğitim görecek kişiler, veterinerlik alanında kendilerini yetiştirme şansı elde eder. Peki Rusya’da eğitim kapsamında hangi Rus üniversiteleri veterinerlik eğitimi sunar?

Rusya’da İngilizce Veterinerlik Eğitimi

İngilizce veterinerlik bölümü, farklı dersler üzerinden veterinerlik eğitiminin verildiği bir bölümdür. Fizyoloji, biyokimya, hayvan davranışları gibi dersler üzerinden verilen eğitimler ile kendinizi veterinerlik alanında geliştirebilirsiniz. Üstelik İngilizce eğitim alarak yabancı dilinizi de geliştirme şansına sahip olabilirsiniz.

Rusya’da İngilizce Veterinerlik Eğitimi Veren Üniversiteler

İngilizce üzerinden veterinerlik eğitimi veren Rus üniversiteleri arasında Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi yer almaktadır. Yıllık bölüm ücreti 4500$ olan üniversitede aylık yurt ücreti ise 120$’dır. Bunun yanı sıra zorunlu sağlık sigortası 220$, aylık ortalama şehir gideri 400$’dir. Rusya’da İngilizce veterinerlik okumak için Rusya Halkların Dostluğu üniversitesini tercih etmeniz olanaklı. Yenilikçi ve teknolojik bir eğitim sistemine dahil olmanız ve kendinizi veterinerlik bölümünde yetiştirmeniz de mümkündür.

Back To Top