skip to Main Content

Rusya’da nanoteknoloji mühendisliği okumak

Rusya’da nanoteknoloji mühendisliği okumak, birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Maddenin en küçük yapı taşları üzerine araştırmalarda bulunacak kişileri yetiştirmeyi amaçlayan nanoteknoloji mühendisliği, bir bilim dalıdır. Bu bölümden mezun olan kişiler maddenin en küçük yapı taşları üzerine araştırmalar yapar, projeler yürütür ve yenilikçi çalışmalarda bulunur. Rus üniversitelerinin bir kısmında nanoteknoloji mühendisliği bölümü mevcuttur. Türk öğrencileri, Rusya’da nanoteknoloji mühendisliği okumak için kendilerine sunulan alternatifler arasından tercihte bulunabilir. Peki nanoteknoloji mühendisliği bölümünde eğitim sunan Rus üniversiteleri hangileridir?

Rusya’da Nanoteknoloji Mühendisliği Okumak

Nanoteknoloji mühendisliği, günümüz dünyasında çok önemli bir konumda bulunan bilim dalları arasında yer alır. Maddenin atomik ve moleküler düzeyde kontrolü olarak bilinen nanoteknoloji, geniş bir iş sahası oluşturmuş alanlar arasında yer alır. Bu bağlamda, lise eğitimini bitiren öğrencilerin büyük bir kısmı nanoteknoloji mühendisliği bölümüne yönelim göstermektedir. Rusya’da eğitim kapsamında Türk öğrencileri, Rusya’da nanoteknoloji mühendisliği okumak için farklı üniversite seçenekleri arasından tercihte bulunabilmektedir.

Rusya’da Nanoteknoloji Eğitimi Veren Üniversiteler Hangileri?

Yenilikçi ve teknolojik eğitim anlayışıyla hem Rus öğrencilere hem de yabancı uyruklu öğrencilere eğitim sunmakta olan Rus üniversiteleri, farklı bölümleri bünyesinde barındırır. Bu bölümlerden bir tanesi de nanoteknoloji mühendisliğidir. Pek çok farklı ders üzerinden verilen eğitim ile nanoteknoloji alanında çalışmalar yapacak kalifiye elemanların yetişmesi hedeflenir. Rusya’da nanoteknoloji mühendisliği alanında eğitim almak isteyen Türk öğrencilerinin tercih edebilecekleri Rus üniversiteleri şu şekildedir:

ÜNİVERSİTEYILLIK BÖLÜM ÜCRETİAYLIK YURT ÜCRETİ
Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi2500$35$
Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi2500$40$
Kazan Federal Üniversitesi3500$10$
Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi2700$35$
Ural Federal Üniversitesi3600$30$
St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi3300$80$
Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi5200$120$
Moskova Devlet Teknik Üniversitesi5500$100$

Belirtilen üniversitelerin her biri, nanoteknoloji mühendisliği alanında eğitim vermektedir. Yıllık bölüm ücretlerini de inceledikten sonra istediğiniz bölümü tercih edebilir, yenilikçi ve teknolojik eğitimden yararlanabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız ve üniversite kayıt tarihleri için bizlerden destek alabilir, aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.

Back To Top