skip to Main Content

Rusya’da Uluslararası Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler Hangileridir?

Rusya’da uluslararası hukuk okumak

Rusya’da uluslararası hukuk okumak, Türk öğrencileri tarafından ilgi gören konulardan bir tanesi. Hukuk eğitimi, spesifik bir şekilde sunulan eğitimler arasında yer alıyor. Her ülkenin hukuk sistemi birbirinden farklı olduğu için alınan eğitim, ilgili ülkenin hukuk sisteminin anlaşılmasını sağlıyor. Fakat uluslararası hukuk eğitimi, çok daha genel bir eğitim olduğundan, sıklıkla tercih edilen bölümlerden bir tanesi.

Rusya’da yer alan pek çok üniversitede uluslararası hukuk eğitimi mevcut. Uluslararası hukuk okumak isteyen öğrenciler, farklı alternatifler içerisinden tercih yaparak üniversite seçimini gerçekleştirebilir. Rus üniversiteleri YÖK denkliğine sahiptir. Rusya’da uluslararası hukuk okumak isteyen öğrenciler, aldıkları diplomaları Türkiye’de de kullanabilir.

Rusya’da Uluslararası Hukuk Okumak

Pek çok farklı üniversite ve bölüme ev sahipliği yapan Rusya’da dünyaca ünlü üniversiteler bulunuyor. Moskova Üniversiteleri içerisinde yer alan Moskova Devlet Üniversitesi başta olmak üzere birçok üniversitede uluslararası hukuk eğitimi alabilirsiniz. Her üniversitenin yıllık bölüm ücreti, zorunlu sağlık sigortası ve aylık yurt ücreti birbirinden farklıdır. Bu nedenle öğrencilerin ilk etapta gidecekleri üniversiteyi belirlemesi, ardından yıllık ödemeleri gereken üniversite ücreti hakkında bilgi edinmesi gerekiyor.

Rusya’da Uluslararası Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler ve Fiyatları

Rusya’da uluslararası hukuk okumak isteyen öğrenciler, kendilerine sunulan farklı alternatiflerden birini tercih edebilir. Uluslararası hukuk eğitiminin verildiği üniversitelerin yıllık eğitim ücreti, zorunlu sağlık sigortası ücreti ve aylık yurt ücretleri aşağıdaki gibidir:

Yıllık Bölüm ÜcretiZorunlu Sağlık SigortasıAylık Yurt Ücreti
Baltık Federal Üniversitesi2100$160$25$
St. Petersburg Devlet Üniversitesi7500$180$100$
Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi5500$220$120$
Moskova Devlet Üniversitesi7500200$100$

Rusya’da uluslararası hukuk eğitimi almak için alternatiflerden istediğinizi seçebilir, eğitim süreciyle ilgili bilgileri edinebilirsiniz. Eğitim sonrasında almaya hak kazandığınız diploma, Türkiye’de de geçerli olacaktır.

 

Back To Top