skip to Main Content

Devlet Denizcilik Üniversitesi Amiral Makarov

St. Petersburg Devlet Denizcilik Üniversitesi Amiral Makarov, denizcilik eğitimi konusunda oldukça başarılı olan üniversitelerden bir tanesidir. Rusya’da kaptanlık okumak isteyenlerin tercih ettiği köklü bir üniversitedir. Bünyesinde;

  • 510 öğretim görevlisi,
  • 89 profesör,
  • 15 lisans bölümü,
  • 6 yüksek lisans bölümü

bulunmaktadır. Sivil ve ticari filolar için profesyonelleri eğiten bir kurum olması ile birlikte, üniversitenin farklı ülkelerle yaptığı iş birlikleri de burada eğitim gören bireylerin önünü açmaktadır. Sizler için üniversitenin hazırlık eğitimine, tarihine, üniversitede kaptanlık okumanın nasıl olduğuna, eğitim imkanlarına, bölümlerine ve fiyatlarına değineceğiz.

St. Petersburg Devlet Denizcilik Üniversitesi Amiral Makarov’un Tarihi

Ülkenin köklü denizcilik üniversiteleri arasında yer alan bu kurum, 1876 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğunda ismi Leningrad Denizcilik Teknik Üniversitesi olmuştur. Sovyet Dönemi sonrası ismi bugünkü halini almıştır. St. Petersburg Devlet Denizcilik Üniversitesi Amiral Makarov, başarılı bir tarihe ve ülke çapında saygınlığa sahiptir.

St. Petersburg Devlet Denizcilik Üniversitesi Amiral Makarov’un Hazırlık Eğitimi

Rusya’da eğitim görmek isteyen yurt dışından gelen öğrencilerin lisans eğitimlerinden önce 1 sene Rusça hazırlık eğitimi almaları gerekmektedir. Çok kalabalık olmayan öğrenci grupları, 10 ay kadar süre boyunca günde 4-5 saat aralığında ders alıp sene sonunda sınava tabii tutulurlar. Sınavı başarıyla tamamlayan öğrenciler Rusça dili sertifikası alır ve dilediği bölümdeki eğitimi almaya hak kazanır.

St. Petersburg Devlet Denizcilik Üniversitesi Amiral Makarov Kaptanlık Okumak

Üniversite global oluşuyla birlikte, eğitim programlarında ulusal tanınırlık mevcuttur. Akademide 175 fen ve profesör adayı ve 75 fen ve profesör doktoru bulunmaktadır. Sayılan kişilerin çoğunluğu akademi mezunlarıdır ve gemi tecrübeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda üniversite denizcilik biliminin yoğunlaştığı bir kurumdur. Kaptanlık okumak isteyenler için St. Petersburg Devlet Denizcilik Üniversitesi Amiral Makarovun ideal bir tercih olduğunu söylemek mümkündür.

St. Petersburg Devlet Denizcilik Üniversitesi Amiral Makarov Eğitim

Üniversite, aynı zamanda denizcilik ve iç nakliye üniversitesi olarak da bilinir. 7 ayrı şubesi bulunmaktadır. Ana merkezi St. Petersburg’da yer almaktadır. Uluslararası faaliyetleriyle adını duyurmuş bir kurumdur. Güncel olarak 20 ayrı global şirketle anlaşması bulunmaktadır. Çağdaş kampüsü, laboratuvarları ve simülasyon merkezleri bulunmaktadır. Aynı zamanda var olan kütüphanesi de 1900’lere dayanan köklü bir geçmişe sahiptir.

St. Petersburg Devlet Denizcilik Üniversitesi Amiral Makarov’un Bölümleri ve Fiyatları

Bölümler

Fiyatları

Kaptanlık2700$
Ulaştırma-Telsiz Cihazların Teknik Çalışması2700$
Otomatik Sistemlerin Bilgi Güvenliği2700$
Gemi Sürüş Tekniği2700$
Gemi Enerji Santrallerinin İşletilmesi2700$
Gemi İnşası ve Okyanus Mühendisliği2700$
Deniz Altyapı Sistem Mühendisliği2700$
Ekonomi2000$
Kamu Yönetimi2000$
İşletme2000$
Bilgi Güvenliği2000$
Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri2000$
Otomatik Sistemlerin Bilgi Güvenliği2700$
Hukuk Bilimi2000$
Uygulamalı Matematik ve Bilişim1800$

Rusya’da kaptanlık okumak isteyenler üniversiteyi tercih edebilir. Bu uygun fiyatlı, köklü, saygın ve gelişmiş üniversitede denizcilik eğitimini en güzel şekilde alabilirsiniz. Üniversite bölümleri, bölüm ücretleri, kayıt tarihleri başta olmak üzere birçok konuda bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca başvuru formunu doldurabilir, yenilikçi ve teknolojik eğitim alma şansı elde edebilirsiniz.

Back To Top