skip to Main Content

St.Petersburg Denizcilik Teknik Üniversitesi

1930 yılında kurulan St. Petersburg Denizcilik Teknik Üniversitesi, 1990’lı yıllarda ismini değiştirmiştir. St. Petersburg Devlet Denizcilik Teknik Üniversitesi olarak adlandırılan üniversite, 5 farklı fakülteyi bünyesinde barındırır. Denizcilik üzerine 3 farklı fakültede eğitim sunan çok özel üniversite, yenilikçi bir eğitim anlayışına sahiptir. Deniz altında gaz, petrol başta olmak üzere doğal mineral kaynaklarının keşfi ve çıkarılması da bu üniversite tarafından yapılır. Peki St. Petersburg Denizcilik Teknik Üniversitesi fakülte ve bölümleri nelerdir?

St. Petersburg Denizcilik Teknik Üniversitesi Fakülteleri

Üniversitede temel olarak 5 farklı fakülte yer alır. Bu fakülteleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

  • Deniz Mühendisliği Fakültesi
  • Doğal Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Fakültesi
  • Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi
  • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
  • Deniz Elektronik ve Kontrol Sistemleri Fakültesi

St. Petersburg Denizcilik Teknik Üniversitesi Bölümleri

Üniversite kapsamında, yenilikçi eğitimlerin verildiği bölümler bulunuyor. Uygulamalı Mekanik, Yönetim, Ekonomi, Gemi Teknikerliği, Elektro Enerji ve Elektro Teknik başta olmak üzere birçok bölüm; St. Petersburg Denizcilik Teknik Üniversitesinde yer alıyor.

Rusya’da Yüksek Lisans Eğitimi almak da olanaklı. Bunun için yüksek lisans eğitimi verilen üniversiteleri inceleyebilir, istediğiniz üniversiteye kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Back To Top