skip to Main Content

St. Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi

St. Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi, 1955 yılında Sovyetler Birliği kararıyla kurulan bir üniversitedir. 13 temel eğitim programına sahip olan üniversite, 10.000’den fazla öğrenciye eğitim sunar. 7.500 civarı yerli öğrenci olmakla birlikte kalan öğrenciler yurt dışından eğitim için gelmektedir. Rusya’da pilotaj ve havacılık gibi bölümlerde eğitim görmek isteyen öğrencilerin büyük bir kısmı Sivil Havacılık Üniversitesine kaydolur.

Rusya genelinde talep gören bir eğitim kurumudur. Eğitim kalitesi ve başarısı sayesinde Türkiye’den de rağbet gördüğü bilinmektedir. Dünyanın pek çok üniversitesiyle iş birliği içerisinde bulunan St. Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi, farklı ödülleri de bünyesinde barındırır. Altın Külçe ve Lenin Nişanı bunlardan bir tanesidir.

Lisans, uzmanlık veya lisans üstü programlarda eğitim görecek öğrencilerin ilk sene hazırlık eğitimi alması gereklidir. Hazırlık eğitiminde başarı elde eden öğrenciler Rusya Üniversitesi Hazırlık Sertifikası almaya hak kazanır. Hazırlık fakültesinin ikinci döneminden itibaren öğrenciler ek ders alabilir.

Üniversite sınırları içerisinde özellikle yurt dışından gelen öğrenciler için yurtlar yer alır. Kampüs içerisindeki yurtların oda seçenekleri birbirinden farklıdır. Tek kişilik odaların yanı sıra 2 ya da 3 kişilik odalar da seçenekler arasındadır. Öğrenci yurt fiyatları farklılık gösterebildiğinden konu ile ilgili uzman desteği alınması önemlidir.

St. Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi Fiyatlar

St. Petersburg Üniversitesi fiyatları öğrencilerin en merak ettiği konular arasında yer alır. Üniversite kapsamında farklı lisans programları yer alır. Bu programların eğitim ücretleri de değişiklik gösterir. Pilotaj, İşletme Ekonomisi ve Organizasyonlar, Uçak ve Uçak Motorlarının Bakımı, Uçak Mühendisliği, Lojistik, Hava Taşımacılığında İş Süreçlerinin Organizasyonu; eğitim alınabilecek lisans programları kapsamındadır.

St. Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi ile hayalinizdeki bölümde eğitim görebilirsiniz. Belirlenen fiyatlar ve kaydolma koşullarını inceleyerek üniversite hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

St. Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top