skip to Main Content

Rusya’da Üniversite Okumak

Rusya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler; Rusça Hazırlık Eğitim’lerini tamamladıktan sonra istedikleri bölümlerde Rusya’da lisans veya yüksek lisans eğitimlerine başlarlar. Rusya’da eğitim veren üniversitelerin her biri kendi özel bölümleriyle öne çıkmaktadır. Rusya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin okuyacakları bölümleri hangi üniversitede okuyacakları eğitimleri açısından çok önemlidir.

Rusya’da hazırlık eğitimlerini alan öğrenciler daha sonrasında Rusça hazırlık eğitimlerini başarıyla bitirdikten sonra alacakları Rusça B1 sertifikasıyla istedİkleri üniversite ve bölüme başvuru yapma şansı elde ederler.

Adayların okuyacakları şehri seçerken Moskova ve St. Petersburg’un en yüksek masraflı şehirler olduğunu ve diğer şehirlerin daha az maliyetlerinin olduğunu unutmaması gerekir.

Rusya’da en çok tercih edilen bölümler;

  • Yazılım Mühendisliği ve IT (Information Technology)
  • Genel Tıp ve Diş Hekimliği
  • İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık
  • Ekonomi ve Uluslararası Ticaret
  • Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi
  • Mütercim Tercümanlık

Eğer Rusya’da eğitim almaya karar verdiyseniz, karşınıza birçok okul seçeneği çıkacağını söylemeliyiz. Tercihinizi hangisinden yana kullanacağınız konusunda kararsız kalıyorsanız, alanında uzman danışmanlarımızdan destek talebinde bulunabilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top