skip to Main Content

Neden Rusya’da okumalısın, bu sorunun cevabını merak ediyorsanız; birçok cevabın olduğunu belirtmek mümkündür. Rusya, yurt dışında eğitim almak isteyen kişilerin ilk tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor. 17 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Rusya, dünyanın en büyük ülkesidir. Aynı zamanda ülke, dokuz ayrı zaman diliminden oluşmaktadır. Rusya’da eğitim almak, diğer ülkelere nazaran üniversite öğrencilerinin öncelikli tercihidir.

Çünkü Rusya’da, sanattan edebiyata, dilden tarihe kadar pek çok farklı alanlarda üst düzey seviyede eğitim almak mümkündür. Peki neden Rusya’da okumalısın? Rusya’da okumanın avantajları nedir?

Neden Rusya’da Eğitim

Rusya’da eğitim almak, kariyer bakımından oldukça iyi bir tercihtir. Peki neden? Çünkü; farklı ülkelerden eğitim almak için gelen öğrenciler, kültürel açıdan farklı bir ortamda eğitim alırlar. Rusya, kaliteli eğitim anlayışı, gelişmiş teknikleri, mühendislik ve sanatsal başarıları ile ön plana çıkmaktadır. Ülke, genellikle de teknik üniversite okumak isteyen öğrencilerin bir numaralı tercihi olmaktadır. Aynı zamanda Rusya’nın uzay, uçak ve savunma alanlarına büyük katkısı da vardır. Rusya’da üniversite okursanız farklı ve ilginç konuları da inceleme imkanı bulursunuz. Özellikle sanat dalları için önemli bir seçenek olan Rusya, tarihsel olarak müzik, bale, edebiyat alanlarında başarıları ile ön plana çıkmaktadır.

Neden Rusya'da okumalısın

Rusya’da Üniversite Okumanın Avantajları Nelerdir?

Rusya, dünyanın en iyi ve en kaliteli eğitimini veren ülkelerden biridir. Ülkedeki üniversite eğitimi, kalitesine bakıldığı zaman son derece uygun fiyatlıdır. Eğitim ücretleri 2 ile 8 bin dolar arasında değişmektedir.

Diğer ülkelerle kıyaslandığı zaman, Rusya’da üniversite eğitimi ve diğer maliyetler daha uygundur. Rusya’daki üniversitelerin diğer ülkelerde denkliğinin olması ve yatay geçiş imkanı da tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra pek çok öğrenci tarafından tercih edilme sebeplerinden bir diğeri de üniversite sınavına gerek olmaması, lise diploması ile giriş yapılabilmesidir.

Neden Rusya’da okumalısın Sorusuna pek çok cevap verilebilir. Çünkü Rusya’da okumanın birden fazla avantajı mevcuttur. Rusya’da okuyan öğrencilerin çalışma izni de bulunduğundan dolayı, okurken aynı zamanda masraflarını karşılaması adına çalışma imkanı da bulabilmektedirler.

Kaliteli ve köklü eğitiminin yanı sıra öğrencilerin eğitim için Rusya’yı bu kadar çok tercih etmelerinin önemli bir diğer nedeni ise Rusçanın iş anlamında oldukça önemli bir dil olmasıdır. Özellikle uluslararası bağlantıları olan firmalar, İngilizcenin dışında Rusçayı da ölçütlerinin arasına koymaktadır. Türkiye bu konuda ele alındığında ise son derece yüksek bir yoksunluğun olduğu gözlenmektedir.

Geleneksel ve modern eğitim anlayışıyla sahip olan nitelikli üniversitelerin ve dil okullarının yer aldığı Rusya’da eğitim alarak sizler de farklı bir deneyim yaşayabilir, vizyonunuzu genişletebilir, ayrıcalıklı avantajlardan yararlanabilir ve kendinize güzel bir tecrübe kazandırabilirsiniz .Ayrıca Moskova üniversiteleri başta olmak üzere yenilikçi üniversitelerde eğitim görmeniz mümkün. Bizlerle iletişime geçerek hem okullar hakkında bilgi alabilir hem de okulların eğitim ücretlerini ve sürelerini öğrenebilirsiniz.

Back To Top