skip to Main Content

Rusya’da Yaz okulları

Rusya’da yaz okulları için pek çok eğitim kurumu her sene yoğun bir şekilde Rusça dil programları açmaktadır. Devlet Üniversiteleri ve Özel Üniversiteler, eğitimlerine yazın da devam etmektedirler. Eğitim sürecinde başarısız olunan derslerin verilebilmesi adına yaz okullarına başvuruda bulunabilmektedir. Rusya’da yaz okulu okumak isteyenler adına Moskova başta olmak üzere St Petersburg bölgesinde de pek çok eğitim kurumu öğrenci kabul etmektedir.

 

Hem eğitim hem de turistik gezi için öğrencilerin tercih ettikleri Rusya, Rusça dilini en doğru, en iyi ve akıcı bir şekilde öğrenmek için de en uygun ülkelerden biridir. Rusya’da yaz okulları, iyi bir Rusça eğitiminin yanı sıra aynı zamanda da keyifli bir kültürel program özelliğini de taşımaktadır. Özellikle de Avrupalı öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği yaz okulları, Türk öğrenciler tarafından da tercih edilmeye başlanmıştır. Pek çok farklı ülkeden öğrencilerin tercih ettiği yaz okullarında verilen kısa süreli eğitimlerin öğrencilerin kültürel ve kişisel gelişimlerinde de büyük önemi vardır. Bütün bu yaz okulu programlarının sonunda da öğrencilere sertifika verilmektedir.

Yaz tatilinde hem boş vaktinizi değerlendirmek hem de dil eğitimi alıp kendinize bir şeyler katmak isterseniz Rusya’da yaz okullarını tercih edebilirsiniz. Yaz okulu programları hem yurt dışı tecrübesi kazandırmak hem de Rusça dilini öğrenerek farklı bir bakış açısı kazanmanız adına oldukça önemli eğitimlerdir. Rusya’da bulunan yaz okulları, öğrencilerin Rusça yabancı dilini geliştiren kursların dışında, planlı bir programa sahip sosyal etkinlikleri de içermektedir.

Rusya’da Yaz Okulları İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Rusya’da yer alan yaz okullarındaki programlara kayıt yaptırmak için bazı belgelere ihtiyaç vardır. Okullar programlara kaydınızı yapabilmek adına sizlerden birkaç belge talep eder. Rusya yaz okulları için gerekli olan belgeler;

  • Başvuruda itibaren en az 18 ay daha geçerliliği olan Pasaportun aslı,
  • 3*4 boyutlarında 4 adet vesikalık fotoğraf,
  • Aids testi

Rusya’da Eğitim Ücretli mi?

Rusya’da yer alan üniversiteler, yaz ayında da eğitim vermeye devam etmektedir. Belli programların sunulduğu yaz okulları, yabancı uyruklu öğrencileri de ağırlamaktadır. İşte Rusya’da yer alan yaz okulları, okullarda sunulan programlar ve yaz okulu ücretleri;

OKULPROGRAMEĞİTİM SÜRESİEĞİTİM ÜCRETİ
 

Moskova Devlet Üniversitesi

3 hafta2250 $
6 hafta3400 $
8 hafta4050 $
 

St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi

2 hafta1750 $
3 hafta2000 $
4 hafta2250 $
 

Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi

2 hafta1850 $
4 hafta2750 $
6 hafta3650 $
8 hafta4500 $
St. Petersburg Devlet Üniversitesi2 hafta1850 $
 

Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi

Doing Business in Russia2 hafta1575 $
Russian Summer2 hafta1680 $
Practice In Android App Development And Using Big Data2 hafta1880 $
 “Russia goes global : International Relations Trends & Challenges”2 hafta1880 $

Rusya’da dil öğrenmek, deneyim kazanmak, yeni şeyler keşfetmeye yaz ayında da devam etmek isteyen kişiler, yukarıda listelenen devlet üniversitelerini tercih edebilir. Rusya’da yazın eğitim veren üniversiteler, yaz okulu programları, eğitim süreleri, yaz okulu ücretleri ve kayıt tarihleri gibi bilgiler başta olmak üzere pek çok konuda bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Hayalinize bir adım daha yaklaşmak, yaz tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmek, Rusçayı en doğru şekilde öğrenmek, nitelikli üniversitelerde eğitim almak için Rusya yaz okulları ile tanışabilirsiniz. Ayrıca Rusya’da dil okulları fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda modern ve son nesil teknolojik imkanlarla eğitim görmek, bu üniversiteler ile çok daha kolay bir hal almaktadır. Bizimle iletişim kurabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Back To Top