skip to Main Content

Rusya’da İngilizce Ekonomi okumak

Rusya’da İngilizce Ekonomi okumak isteyen Türk öğrencileri, farklı üniversite alternatiflerinden herhangi bir tanesini seçebilir. Ekonomi bölümü, öğrencilerin temel ekonomi bilgisi edinmesini sağlar. Bunun yanı sıra analiz tekniklerini de öğrenen öğrenciler, ekonomi alanında bilgi sahibi olur. İngilizce Ekonomi bölümünde eğitim dili İngilizcedir. Rus üniversitelerinin bir kısmında bulunan Ekonomi bölümü, öğrencilerin kendilerini geliştirmesine olanak tanır. Moskova Devlet Üniversitesi, St. Petersburg Devlet Üniversitesi başta olmak üzere farklı üniversite seçeneklerinden herhangi bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Rusya’da İngilizce Ekonomi Okumak

Ekonomi, pek çok üniversitede yer alan bölümlerden bir tanesidir. Rusya üniversitelerinin büyük bir kısmında eğitim dili İngilizcedir. Fakat bazı bölümlerde Rusça eğitim verildiği de görülmektedir. Rusya’da İngilizce Ekonomi okumak isteyen öğrenciler, seçecekleri üniversitelerde İngilizce eğitim görecektir.

Rusya’da yer alan ve İngilizce Ekonomi bulunan üniversitelerin eğitim metotları birbirinden farklı olabilir. Bunun yanı sıra yıllık bölüm ücreti ve aylık yurt ücreti de farklıdır. Bu nedenle öğrencilerin ilk önce yıllık bölüm ücreti hakkında bilgi sahibi olması, daha sonra kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi çok önemlidir. Peki Rusya’da İngilizce Ekonomi eğitimi veren üniversiteler hangileridir? Üniversitelerin yıllık eğitim ve aylık yurt ücretleri nedir?

Rusya’da İngilizce Ekonomi Eğitimi Veren Üniversiteler

Ekonomi eğitimini İngilizce veren Rus üniversiteleri, Türk öğrencilerinin yenilikçi bir eğitim almasını olanaklı kılar. Ayrıca üniversitelerde YÖK denkliği de bulunmaktadır. Rusya’da İngilizce Ekonomi eğitimi sunan üniversiteler ve üniversitelerin yıllık bölüm ücretlerini genel hatlarıyla şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

ÜNİVERSİTEYILLIK BÖLÜM ÜCRETİAYLIK YURT ÜCRETİ
Kazan Federal Üniversitesi4000$10$
Novosibirsk Devlet Üniversitesi5000$50$
Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi3200$35$
St. Petersburg Devlet Üniversitesi8500$100$
Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi8500$120$
Moskova Devlet Üniversitesi9000$100$

Kazan Federal Üniversitesi, Novosibirsk Devlet Üniversitesi ve Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesinde İngilizce Ekonomi Bölümü yalnızca yüksek lisans programında sunuluyor. Rusya’da eğitim kapsamında yenilikçi bir eğitim almak istiyorsanız bizlerle iletişim  kurabilirsiniz. Üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programlarından yararlanabilir, YÖK denkliği sayesinde elde ettiğiniz diplomayı Türkiye’de de kullanabilirsiniz.

 

Back To Top