skip to Main Content

Rusya'da IT yazılım ve bilişim

Rusya’da IT yazılım ve bilişim okumak isteyen Türk öğrencileri, kendilerini bu alanda geliştirebilecekleri üniversitelere kaydolabilmektedir. Fiziksel donanımların bakımları başta olmak üzere aygıtların yönetimi ve kurulumu ve daha pek çok konuda yetkinlik sağlayan IT yazılım ve bilişim eğitimi, Rusya’da pek çok üniversitede verilmektedir. Köklü bir tarihe sahip olan ve yenilikçi bir eğitim sunmakta olan Rus üniversiteleri, öğrencilerin kendilerini bu alanda yetiştirmesine olanak tanır. IT yazılım ve bilişim eğitimi alan kişiler, farklı kurumlarda çalışma şansına sahiptir. Peki IT yazılım ve bilişim okumak isteyen Türk öğrencileri hangi üniversiteleri tercih etmektedir?

Rusya’da IT Yazılım ve Bilişim Okumak

IT yazılım ve bilişim eğitimi almak isteyen öğrenciler, çeşitli dersler üzerinden kendilerini bu alanda geliştirebilmektedir. Rus üniversitelerinde verilen IT yazılım ve bilişim eğitimi, öğrencilerin bu alanda yeterlilik elde etmesini sağlar. IT yazılım ve bilişim alanında eğitim alacak Türk öğrencilerinin tercih edebilecekleri üniversiteler şu şekildedir:

  • Ulusal Araştırma Üniversitesi MFTI
  • Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi
  • Novosibirsk Ulusal Araştırma Üniversitesi
  • Tomsk Ulusal Araştırma Devlet Üniversitesi

Moskova üniversiteleri başta olmak üzere farklı şehirlerde bulunan Rus üniversitelerinde IT yazılım ve bilişim alanında eğitim alabilirsiniz. Yenilikçi eğitim sunan üniversitelerde kendinizi geliştirebilirsiniz. YÖK denkliği bulunan Rus üniversitelerinde eğitim almanız, üniversite sonrasında Türkiye’de de çalışabilmenizi olanaklı hale getirmektedir. Bölüm ve ilgili bölümde eğitim sunan üniversiteler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Back To Top