skip to Main Content

Rusya’da konservatuar okumak

Rusya’da konservatuvar okumak, konservatuvar eğitimini Rusya’da almak isteyenler tarafından ilgi görmektedir. Müzikle yakından ilgili pek çok öğrenci, konservatuvar eğitimine yönelerek bu alanda üniversite eğitimi almak ister. Sanat dallarının korunabilmesini sağlayan konservatuvarın farklı bölümleri bünyesinde barındırdığını söylemek mümkündür. Özel yeteneklerine göre liseden mezun olan öğrencilerin gidebilecekleri konservatuvar, Rusya’da dikkatleri üzerine çekmektedir. Peki Rusya’da konservatuvar okumak isteyen kişilere eğitim veren üniversiteler hangileridir?

Rusya’da Konservatuvar Okumak

Konservatuvarda yer alan bölümler birbirinden farklıdır. Müzik üzerine eğitim almak isteyen kişilerin, Rusya’da yer alan üniversiteler arasından tercihte bulunabilmesi olanaklıdır. Yenilikçi bölümlerin yer aldığı konservatuvar; kendini farklı alanlarda geliştirmek isteyen öğrenciler için yenilikçi akademilerdir. Bu nedenle lise öğrenimini bitiren öğrenciler, Rusya’da konservatuvar eğitimi alabilir. Peki hangi Rus üniversiteleri konservatuvar eğitimi sunmaktadır?

Rusya’da Konservatuvar Eğitimi Alınabilecek Üniversiteler

Konservatuvar eğitimi alınabilecek farklı Rus üniversiteleri bulunur. Bu üniversiteleri ve yıllık eğitim ücretlerini şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

ÜNİVERSİTEYILLIK BÖLÜM ÜCRETİAYLIK YURT ÜCRETİ
Nijniy Novgorod Glinka Devlet Konservatuarı2500$50$
Moskova Devlet Konservatuvarı (Çaykovskiy)4000$100$

Moskova üniversiteleri kapsamında yer alan Moskova Devlet Konservatuvarının yanı sıra Nijniy Novgorod Glinka Devlet Konservatuarında da eğitim almanız olanaklı. Yenilikçi, teknolojik ve çağda eğitim alabilir, kendinizi sanat alanında geliştirebilirsiniz. Yıllık bölüm ücretleri ve aylık yurt ücretleri birbirinden farklı olan üniversiteler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Üniversiteler hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçmeniz mümkündür.

Back To Top