skip to Main Content

Rusya’da tarih okumak

Tarih Bölümü, çok özel ve ilgi çeken bölümlerden bir tanesi. Rusya’da tarih okumak isteyen öğrenciler, hangi üniversitelere gidebilecekleri konusunda araştırma yapıyor. Tarih Bölümünün bulunduğu Rus üniversiteleri, YÖK denkliği ile Türk öğrencilere çeşitli avantajlar sunuyor. Bu nedenle Türk öğrencileri tarih eğitimi için sıklıkla Rusya’yı tercih ediyor.

Tarih eğitimini Rusya’da almayı arzulayan Türk öğrencilerinin, farklı alternatifler içerisinden tercihte bulunması mümkün. Ayrıca yıllık bölüm ücretlerini öğrenebilir, bölüm dersleri hakkında bilgi sahibi olabilir. Rusya’da tarih okumak talep gördüğünden, aylık yurt ücretleri ve yıllık bölüm ücretleri konusunda yoğun bir şekilde araştırma yapılıyor. İşte Rusya’da Tarih Bölümü bulunan üniversitelerin bir listesi!

Rusya’da Tarih Eğitimi

Geçmişte yaşanmış önemli ve değerli olayların incelendiği bir bölüm olan tarih, geniş bir içeriğe sahiptir. Tarih eğitimi çoğunlukla ülkeye özeldir. Dünya tarihi de detaylı bir şekilde inceleniyor olsa da genel olarak ilgili ülkenin tarihi ve önemli olayları hakkında eğitim verilir. Tarih, aynı zamanda çok önemli bölümler arasında yer alır. Bu nedenle tarih eğitimi Türk öğrencileri tarafından talep görüyor.

Rusya üniversiteleri kategorisinde yer alan üniversitelerden bazıları tarih bölümüne yer verir. Her üniversitenin eğitim içerikleri az ya da çok birbirinden farklı olabilir. Bunun yanı sıra yıllık ücretlerde de farklılıklar meydana gelir.

Rusya’da Tarih Eğitimi Veren Üniversiteler

Rusya’da tarih okumak isteyen Türk öğrencilerinin tercih edebilecekleri pek çok farklı alternatif bulunuyor. Tarih eğitimi veren Rus üniversiteleri ve aylık yurt ücreti ile yıllık bölüm ücretleri aşağıdaki gibidir:

Aylık Yurt ÜcretiYıllık Bölüm Ücreti
Rusya Halkların Dostluğu

Üniversitesi

120$3500$
Ural Federal Üniversitesi30$2750$
Moskova Devlet Üniversitesi100$6000$
St. Petersburg Devlet Üniversitesi100$4500$
Baltık Federal Üniversitesi25$2100$
Novosibirsk Devlet Üniversitesi50$4200$
Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi35$1800$
Astrahan Devlet Üniversitesi50$2700$
Kazan Federal Üniversitesi10$2400$
Kuban Devlet Üniversitesi30$2200$

Belirtilen üniversiteler ile ilgili bilgi almak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca Rusya’da Turizm Eğitimi için gerekli bilgileri edinebilir, hangi üniversitelerin turizm eğitimi verdiğini öğrenebilirsiniz.

 

Back To Top